Fun Friday Shopping Totals: See how I feed my family of six (including 3 teens!) for around $400/month. See our $100 Budget Weekly Menu here and (NEW!) link up your savings below!
___________________________________________________________________________
Join me on Twitter or Facebook for instant updates or subscribe to my FREE e-newsletter to get posts right in your inbox!
___________________________________________________________________________
I could have made my own bread, but I bought the store bought french bread for our french toast breakfast and pasta with garlic toast.
PRODUCE MARKET–Spent $24.45.
Highlights:
$.50 Haas avocados (reg. $1.25)
$1.50 pint Strawberries (reg. $3.25)
$1.19 3 lbs onions (reg. $2.50)
Weekly Total: $77.33
February Monthly Total: $431.83 + $104 from Zaycon Foods
($100/week budget for six people–under budget for the week, but really blowing the monthly budget!)
You May Also Enjoy:



Leave a Reply